Тканини на мембрані

 Припускається, що куртка на мембрані була спроєктована, щоб задовольнити попит спортсменів, які займаються зимовими видами спорту та альпіністів. Був потрібен одяг, який би дозволяв тілу дихати, але водночас був би вологостійким та непромокальним, таким, щоб випаровування тіла під ним не затримувалися та не створювали парниковий ефект, а зовнішня волога назовні. Так і з’явилася мембранна тканина, яка спочатку використовувалася виключно для шиття спортивного одягу.

Мембранна тканина для курток — що це таке

Дуже спрощено: мембрана є тонким напівпроникним покриттям, розташованим між тканинами куртки. Дихаюча мембрана нагадує плівку, що приклеєна за особливою технологією до внутрішньої поверхні тканини виробу. Ця плівка має по всій поверхні безліч отворів, що нагадують пори людської шкіри. Ці отвори менші за краплі води, але більші за молекули пару. Краплі води, що потрапляють на тканину мембрану зовні, не можуть крізь неї пройти. Водночас час молекули пари, які з’являються, коли людина пітніє, з внутрішньої частини тканини вільно виводяться назовні через пори мембрани. Як результат – непромокальна мембранна тканина із зовнішнього боку та дихаючі її властивості із внутрішньої.

Параметри повітропроникності та водонепроникності визначають комфортність використання мембранного одягу. Вони залежать від двох основних речей:

  • типу самої мембрани,
  • зовнішнього матеріалу і підкладки, з яких зроблено одяг.

Мембранна куртка для міста — спортивні технології в повсякденному житті

Зимова куртка насамперед призначена для захисту від суворих погодних умов. Без мембрани такий високий рівень був би неможливим.

Тому з часом тканина з мембраною стала доступною і для створення повсякденного одягу:

  • міцного,
  • зручного,
  • непромокального,
  • водовідштовхувального,
  • дихаючого.
Пальто RIGA

Використання спортивних технологій в пошитті повсякденного одягу — один із напрямків бренду ASTONI. Мембранну тканину містить куртка для міста CANADA, а також CONTACT і OPTIMA. Більш того, це матеріал ми взяли навіть для пальта RIGA. То було доволі сміливе рішення, але поєднання пальтової тканини з мембраною дало неперевершений ефект. Спрямований ворс тканини дозволяє скочуватися краплям, при цьому тонкий шар вовни не сприяє напитуванню великої кількості вологи навіть у сильний дощ, а наявність мембрани не дозволяє пройти крізь неї.

З одного боку, пальто та куртки ASTONI забезпечують повну водонепроникність завдяки мембрані, з іншого – вони не схожі на типовий спортивний одяг, отже, в нашій продукції можна впевнено вирушати на роботу або на романтичну вечірню прогулянку.

Якщо ви не женетеся за модою та не міняєте куртку щороку через зміну трендів, куртка з мембраною прослужить вам кілька сезонів і швидко стане вашим найкращим другом.