Що таке наповнювач біо пух

Коротка куртка-пуховик на біо-пухе NORDIS - зображення 2

Все частіше виробники верхнього одягу замість натурального наповнювача пропонують синтетичний пух. Даний вид утеплювача дещо відрізняється від оригіналу, але має певну, надзвичайно важливу особливість – не втрачає своїх теплотехнічних властивостей під впливом вологи. Крім того, він простіше в догляді і, що важливо, значно дешевше. Звичайно, у цього матеріалу також є свої нюанси, тому перед покупцями, особливо оптовими, постає питання: що краще пух чи біо пух. Спробуємо в тому розібратися.

Природа наділила птахів здатністю зберігати тепло тіла навіть у дуже несприятливих умовах. Це пов’язано з крихітними пір’їнками, які ростуть найближче до шкіри. Вони називаються пухом і є першим тепловим шаром перед власне пір’ям. Люди давно зрозуміли, що цей пух можна використовувати як надзвичайно ефективний утеплювач у зимовому одязі.

Пух – дуже пружний матеріал, завдяки цьому він дуже легкий і заповнює великий простір, створюючи повітряні камери — саме вони й забезпечують зберігання тепла під одягом.

холлофайбер

Найбільшим недоліком натурального пуху є його нестійкість до води. Під впливом вологи дрібні фракції пуху злипаються, повністю зменшуючи об’єм. Мокрий пуховик не гріє, до того ж він дуже довго сохне. Але навіть мінімальна кількість вологи з часом знижує теплові властивості куртки, тому пуховик з натурального пуху вимагає належного догляду, зокрема регулярного провітрювання, сухого чищення, захисту від вологи.

Синтетичний пух — це не пух, а штучний утеплювач із поліефірних волокон правильної форми, завданням якого є збереження еластичності та створення низки повітряних камер, які, як і натуральний наповнювач, забезпечують теплоізоляцію. Цей тип матеріалу не має такого високого ступеня стиснення, як справжній пух. Це означає, що біо пух:

  • займає більше місця при стисненні,
  • має більшу вагу.

Проте, він дуже слабо вбирає воду і навіть у вологому стані гарантує хорошу теплоізоляцію. І, що важливо, швидко сохне, а це значно полегшує догляд за одягом, який містить цей матеріал.

Що тепліше: біо пух або натуральний пух

Найважливіше питання стосується відповіді на питання: що тепліше пух чи біо пух? Якість натурального пуху пов’язана з його пружністю, яка описується в одиниці cuin. Найбільш спеціалізовані альпіністські костюми мають до 1000 cuin, тоді як куртки з наповнювачем 700-800 cuin зазвичай вибирають для суворих зимових умов. Кращий синтетичний пух наразі досягає максимальної вартості 550-600 cuin. У цьому питанні вченим досі не вдалося наздогнати природу. Але навіть при таких показниках пуховики на біо пуху забезпечують збереження тепла навіть при -10, -15 градусів морозу, чого цілком достатньо для зими в умовах сучасного міста.

Але головною проблемою проблемою є те, що отримання високоякісного натурального пуху пов’язане зі значними витратами, і це, звичайно, відбивається на ціні виробів, що їх містять. Пуховики, що містять синтетичний біо пух, коштють значно дешевше, а проблему збереження тепла вирішують достатньо ефективно.

Догляд за біо пухом

Ще одна проблема у батлу «пух проти синтетики» – це проблема догляду за пуховим та синтетичним одягом. Щоб куртка залишалася теплою, її утеплювач не повинен втрачати еластичність. І синтетичні волокна, і пух псуються від бруду. Жир або солі, що забруднюють утеплювач, призводять до втрати його «пухнастості». Іншим фактором є механічні пошкодження.

Синтетичні та пухові куртки вимагають різного підходу до прання та чищення.

  • Пуховик вимагає більшої уваги, його дуже легко зіпсувати неправильним мийним засобом, режимом прання або способом чищення. Під час прання і сушіння потрібно стежити, щоб пух не збивався в камерах. Спеціальна схема віджиму, тільки ручне прання, ретельний вибір мийних засобів,регулярне збивання руками пуху під час сушіння, а саме сушіння займає 2-3 доби — все це помітно ускладнює догляд за пуховиком з натурального пуху.
  • Синтетичні куртки вимагають менш складної обробки. Якщо в куртці наповнювач біо пух, що це означає? Що для для догляду за нею достатньо дотримання інструкцій на етикетці та обирати делікатний режим прання в автоматичній пральній машині.

На сьогодні пуховик на біо пуху виглядає більш привабливою інвестицією, оскільки він коштує помітно дешевше і набагато легший у догляді.