Бомбер виглядає річчю, яка є поза часом, незалежно від пори року та тенденцій…

Довідка: Бомбер (англ. Bomber jacket); інші назви – куртка-бомбер, бомбардувальник, льотна куртка, куртка «пілот» – верхній одяг, різновид куртки, створений під час Другої світової війни для пілотів ВПС США. Згодом, зі суто військового екіпірування вона перейшла й у цивільний одяг.

«Бомбер» – стає загальним терміном для куртки, яка у наш час є у гардеробі практично кожного чоловіка: вкорочена, на блискавці або ґудзиках, має в’язані манжети та низ. Проте, існує безліч варіацій бомбера, проте ця широка палітра, не дуже віддалилась від його первісної функціональності й призначення – служити військовим льотчикам.

Помаранчевий підклад

Контрастна підклад вперше з’явився у льотній куртці MA-1 FlightJacket. І зроблено це було ось для чого – у разі аварійної посадки або катапультування з кабіни пілот, що приземлився  одягав таку куртку навиворіт, щоб рятувальним командам було легше помітити його з повітря.

На внутрішню сторону куртки іноді навіть наносили написи азійськими мовами, які повідомляли про те, що власник куртки є американським льотчиком, що прохає супроводити його до американської амбасади за винагороду.

КОЛЕКЦІЯ ASTONI

Куртка CAMBER graphite 

  • бомбер із комбінуванням тканин – вовняний трикотаж та плащова тканина;
  • помаранчевий стьобаний підклад;
  • утеплення Hollofiber 60;
  • особлива кишеня у верхній частині лівого рукава

Особлива кишеня у верхній частині лівого рукава.

Вперше така кишеня на блискавці з’явилася на лівому рукаві військової куртки B-15, розробленої ще на початку 1940-х років виключно для пілотів реактивних літаків ВПС США. Вона призначалася для зберігання необхідних дрібниць та мала назву  «сервісної», або ж – «цигаркової» кишені (нервова робота пілота вимагала, аби пачка цигарок була завжди поруч, ховали її зазвичай саме в цю кишеню). Також зверху кишені нашивались спеціальні відділення для зберігання ручок та олівців, що були необхідні пілотам для прокладання маршрутів на мапі.

Досі у такій кишені можна зберігати речі, що мають бути під рукою: запальничку, телефон або ключі. Хіба сучасний маршрут зручніше прокладати не олівцем, а за допомогою GoogleMaps у смартфоні.